Vrásky .....?!

01.03.2012 00:20

Vrásky ?!

Přestože máte pocit, že se na vaší pleti objevily najednou, věřte, že na kůži vznikají postupně. Nejspíš jste jim jen nevěnovala pozornost a všimla si jich, až když se prohloubily nebo jich přibylo. Víte však, jaké vrásky na své pleti najdete a co je způsobuje?

Jako první objevíte nenápadné vrásky od smíchu nebo od mračení. To jsou mimické vrásky a vznikají v důsledku časného a intenzivního stahu mimických svalů v obličeji. Tedy pokaždé, když se smějete, mračíte nebo mimicky reagujete na prožívané události. Druhým typem vrásek jsou vrásky statické ,ty vznikají v důsledku stárnutí a postupného ochabování kůže, ztráty její pevnosti a pružnosti i úbytkem vody v kůži. Nejprve vznikají jemné vrásečky, postupně jich ale přibývá, prohlubují se a jsou výraznější.

Na krásu, zdraví a stav pokožky má však vliv nejen přibývající věk, ale také řada dalších faktorů. Některé z nich bohužel  neovlivníme, např. dědičnost a zdravotní stav, ale svůj životní styl včetně péče o pokožku změnit můžete. A to celkem snadno:

  • výběrem vhodných kosmetických přípravků a správnou péčí o pleť
  • dostatkem spánku a tekutin
  • ochranou před sluncem – jen tak zabráníte předčasnému stárnutí pleti způsobené UV zářením
  • jednou za čtyři až šest měsíců si dopřejte odborné ošetření v profesionálním kosmetickém salonu.

Odborné ošetření má mnoho výhod, pleť intenzívně vyživí, prokrví, zpevní, omladí a vyhladí vrásky. Navíc je to vynikající způsob relaxace a odpočinku pro pleť, tělo i duši.

Biostimulační laser

Ultrazvuková špachtle, hloubkové čištění pleti

 

Co je pleťová maska?

Pleťová maska je označení  kosmetického ošetření pleti, kterým se  hydratuje, vyživuje a jinak pečuje o  pleť na obličeji. Také se pomocí ní zmírňují  dopady životního prostředí či známky stárnutí (rozšiřování cévek, ochablá pleť atd.). Pleťové masky používají  především ženy, avšak péče o pleť se stále více šiří i mezi muže a to je dobrá zpráva.

PLeťová maska BIOCELL

Kolagenová revitalizační maska

 

Recept na krásu

Pokud toužíte mít zdravou a rozzářenou pleť, nezbývá než se o ni pravidelně a správně starat.

Ač se to nezdá, každodenní péče je pro krásu i zdraví pleti skutečně nezbytná. Součástí péče však není jen ošetření pleti a používání vhodných kosmetických přípravků, ale také zdravý životní styl.

Správný postup

Základem péče by mělo být dokonalé čištění a odlíčení pleti. Voda a mýdlo však nejsou k čištění pleti vhodné, raději sáhněte po kosmetice, která je k čištění pleti určena, neboť účinně odlíčí oči, odstraní zbytky make – upu a uvolní nečistoty, které na pleti během dne ulpívají. K čištění pleti používejte pleťová mléka, speciální čistící gely, pleťové vody, tonika a odličovače očí. Pleť nezapomínejte čistit nejen večer, ale i ráno. Teprve po důkladném vyčištění pleť může „dýchat“, je připravena na další ošetření a dobře využije a vstřebá aktivní látky z použitých přípravků.

Proč čistit pleť i ráno?

Každá žena, bez rozdílu věku, by měla ihned po probuzení odstranit nečistoty z pleti. Přes noc se totiž na pleti usazuje drobný prach a přebytečný maz, který zhoršuje stav pleti. Proto je potřeba i ráno, před nanesením make – upu, pleť důkladně očistit pomocí odličovače a čistící pleťové vody. Zejména ženy  35 +  by měly dbát o svou pleť a věnovat jí potřebnou péči. Nezapomínejte, že vrásky se tvoří zastavením tvorby kolagenu, který dodává pleti pružnost. Proto doporučují používat produkty adekvátní věku a typu pleti ženy.

Každodenní kosmetická péče je důležitá zejména v prevenci vzniku jemných statických vrásek, zjemní již vzniklých vrásek a vzniku dalších projevů stárnutí. Předpokladem účinné péče je i správný výběr kosmetiky – měla by odpovídat typu vaší pleti a také vašemu věku, neboť jiné potřeby má pleť mladistvá a jiné pleť stárnoucí. A počítejte s tím, že obojí se během věku mění, a proto celý život nepoužívejte stejné přípravky, ale kosmetiku čas od času vyměňte.

Pravidelnou péči o pleť nepodceňujte ani v nižším věku, není totiž nač čekat, pleť slouží jako ochranný plášť našeho těla, který zadržuje škodlivé látky a nečistoty z okolního prostředí. Proto je nutné ji neustále chránit a posilovat…

Ultrazvuková špachtle, hloubkové čištění pleti

Ošetření ultrazvikovou špachtlí Stanadart

Ošetření ultrazvikovou špachtlí LUX

 

Doporučení – ženy 35 +

V tomto věku se stárnutí pleti projevuje nejen přibývajícími vráskami, ale také ztrátou jasu a elasticity. Proto používejte hydratační a výživné přípravky ( pro denní i noční ošetření ) proti vráskám, pro posílení a rozjasnění pleti. Jen tak bude pokožka dostatečně odolná proti vlivům okolního prostředí a udrží si svou vitalitu. Občas pleť hýčkejte také pomocí pleťové masky, využít můžete hotovou, koupenou v obchodě, okamžitě připravenou k použití, nebo si zkuste připravit masku z čerstvých domácích surovin.

Pleťová maska BIOCELL s kyselinou Hyaluronovou

Ideální péče – ženy 45 +

S přibývajícím věkem kůže více ochabuje, vrásky se prohlubují, rysy jsou povadlé, pokožka je nedostatečně hydratovaná, suchá. Postupně ztrácí svou pevnost i schopnost rychlé regenerace. Do péče proto zařaďte výživnější krémy, liftingové a zpevňující přípravky. Vhodná jsou i speciální séra a pleťové masky obohacené o vitaminy, antioxidanty a další účinné látky. Samozřejmostí by se měla stát denní i noční péče doplněná o kosmetiku na ošetření očních partií.

Lasocare Smaragd s kmenovými buňkami

Lasocare BASIC gel

Biostimulační panoramatický laser LASOCARE

 

 


 

—————

Zpět