Meruňky

14.12.2013 00:04

Meruňky

Meruňky se staly předmětem zájmu vědců, neboť z hlediska výživových a biologických hodnot se řadí k nejcenějšímu peckovému ovoci. Bohatě v nich jsou obsaženy cenné látky - vitamin C, důležitý pro imunitní systém organismu, a vitaminy skupiny B, z nichž je podstatný vitamin B4 - kyselina listová a pantotenová ( vitamin B5), jež posilují naše nervy. kromě toho plody meruňky pomáhají proti únavě a nesoustředěnosti a preventivně působí na vznik Alzheimerovy choroby.

Meruňky patří k nejbohatším zdrojům antioxidantůu betalkarotenu (provitaminA), který zbavuje organismus volných radikálů, regeruje sliznice, chrání pokožku před slunečními paprsky a působí preventivně proti civilizačním nemocem. Vlivem příznivé kombinace kyseliny listové, mědi a kobaltu jsou ideálním ovocem pro osoby trpícími chudokrevností. Dále se doporučujjí při chronickém zánětu sliznice hltanu, zánětu vedlejších dutin nosních, zmírňují astmatické obtíže a působí pozitivně na kůži, vlasy a nehty. Draslík obsažený v plodech meruňky mírně odvodňuje organismus a tím prospívá srdci a krevnímu oběhu. a je ideálním komponentem různých diet.

Konzumace meruněk pomáhá udržovat v dobré kondici zrak, doporučují se iv případě suchých spojivek, při ztrátě ostrosti vidění v důsledku atrofie čoček a při šerosleposti. Meruňky jsou vítané při fyzické a duševní vyčerpanosti, zlepšují náladu a zpomalují proces stárnutí a omlazují. Jsou bohaté na vlákninu,  přitom málo kalorické, takže jsou vhodně pro všechny, kterí si hlídají svoji hmotnost.

Sušené meruňky jsou kaloricky bohatší, ale v kondenzované podobě obsahují cenné látky. Jsou významným zdrojem vlákniny- stačí 3-4kusy sušených meruněk denně a zbavíte se zácpy.

—————

Zpět