Masáže mají prý podobný účinek jako analgetika

16.02.2012 21:02
Masáže mají nejen příjemné relaxační účinky, ale mohou také utišovat bolest. Jak totiž zjistili kanadští vědci, masáž napodobuje účinky analgetik. Působí protizánětlivě a podporují produkci energie v buňkách.

Vědci požádali jedenáct dobrovolníků, aby běželi na tréninkovém pásu až do stavu vyčerpání po dobu asi 70 minut. Bezprostředně po cvičení provedli biopsii svalů na obou nohách, jedné masírované a druhé nenamasírované. Druhá biopsie byla provedena 2,5 hodiny po sportovním výkonu. více

Mezi nejvhodnější druhy masáží paří lymfatická masáž, která aktivuje náš lymfatický systém a tím se zajistí odplavení všech škodlivin z těla. Kvalitní lymfatické masáže trvají cca 90-120 min. Tato masáž je velmi fyzicky náročná pro samotného maséra a vyžaduje specialistu na tento typ masáže. Lymfatické kalhoty jsou většinou jen slabou napodobeninou této masáže. Pokud chcete navštívit specialistu na lymfatickou masáž, pečlivě vybírejte, nejlépe na doporučení. Je důležité připomenot, že lymfatickou masáž vám udělá za cca 120 min. masér, po té je nutné pokračovat v pravidelné péči o tělo doma ( pitný režim, pravidelný pohyb, úprava jídelníčku atd. ). Tato "domácí péče" představavuje asi 90% úspěchu!!! Bez domácí péče nemůžete očekávat trvalejší efekt a hrozí, že se tělo znovu přihlásí a to v podobě zdravotního problému.

—————

Zpět