Kosmetická inventura: Ještě schovat, nebo už vyhodit?

07.01.2012 15:11

 Kosmetická inventura: Ještě schovat, nebo už vyhodit? 

Přiznejte se… kdy naposledy jste uklízela ve své kosmetické výbavičce? Že už je to hodně dávno? A víte, že nejspíš skladujete hromadu prošlých šminek? Napravte to a dopřejte svým pomocníkům důkladnou očistu… Jaká je ta správná trvanlivost? Trvanlivost neotevřených produktů najdeme na všech obalech. Ale jak je to s jejich trvanlivostí po otevření?

Krémy a pleťová mléka vydrží asi 3-7 měsíců. Všeobecně platí, že čím větší je obsah vody v produktu, tím kratší je jeho trvanlivost. Mléka tedy spotřebujte rychleji než krémy. U přírodní kosmetiky bez konzervačních látek počítejte pouze s tříměsíční trvanlivostí. Občas se stane, že se odloučí olej, což však není na závadu krému. Stačí promíchat vše stěrkou a můžete krém dál používat. Při aplikaci krémů dbejte vždy na čisté ruce, abyste do něj nezanášela nečistoty. A pokud to jde, vybírejte raději produkty v lahvích, dávkovacích obalech a tubách než v miskách. Vydrží pak mnohem déle, protože do nich proniká méně vzduchu a s ním i méně bakterií. Jakmile začne krém páchnout po žluklém tuku, ihned jej přestaňte používat!
Koupelová pěna, sprchový gel, vlasový šampón apod. mají trvanlivost od 2-3 let. Láhev je třeba po použití vždy dobře uzavřít, aby se do ní nedostala nedopatřením voda a s ní bakterie, které trvanlivost snižují.

Produkty vlasového stylingu vydrží přibližně 3 roky. Většina produktů obsahuje alkohol, což je záruka velmi dlouhé trvanlivosti. Přírodní kosmetika nebo produkty bez obsahu alkoholu vydrží podstatně kratší dobu.
Parfémy mají trvanlivost 1-2 roky. Vždy závisí na použitých ingrediencích a způsobu výroby. Pokud jej však uchováváte na vhodném místě a dobře uzavřené, vydrží až tři roky. Parfém se nezkazí ve smyslu žluknutí, ale změní barvu a vůni. Obecně platí: čím více alkoholu parfém obsahuje, tím delší je jeho trvanlivost. Parfémy nikdy nevystavujte přímému slunci, raději je uchovávejte v chladu a na tmavém místě.

Zdroj: Dáma

více

kosmetika | fotoepilace | masáže | kosmetický laser | ultrazvuková špachtle | fotoomlazení | diamantová dermabraze | AWA shop Brno | ceník


Více zde:

 

—————

Zpět