Shiatsu masáž v solné jeskyni  90 min

KUP SHIATSU masáž v solné jeskyni 90 min.

 

Ačkoliv japonský název SHIA TSU doslova znamená "tlak prstem", tato stimulující masáž se neprovádí pouze prsty. Palce jsou při ní sice nejzaměstnanější, ale pracuje se také dlanění a zápěstím, předloktím a loktem, koleny a chodidly. podobně jako AKUPRESURA i SHIATSU využívá tlaku na stovky povrchových bodů na meridiánech ( cestách energie-energetické body ) ke stimulaci toku ČCHI ( životní síly ) těmito kanály.

Tepapie- masáž  typu SHIATSU se v Japonsku po staletí a vyvinula se ( stejně jako čínská akupresura ) ze starého orientálního způsobu masáže, při kterém se třou a manipulují ruce a chodudla. Na Rozdíl od pozdější Akupunktury se SHIATSU a akupresura používaly jako domácí léčba, jejich znalost se předávala z generace na generaci a členové rodiny si je prováděli vzájemně.

Ačkoli má SHIATSU masáž tak dlouhou historii, až od počátku minulého století nevešlo ve známost v podobě komplexní terapie. Jako první začal tento systém prosazovat Tokudžiro Namikoši. Dnes je SHIATSU na Západě rozšířenější než akupresura.

SHIATSU je bezpečná a účinná technika, zaměřená především na prevenci, ale pro určitá onemocnění se používá také jako forma fyzioterapie. Působí prý na elektromagnetické síly těla, které jsou v obzvlášť vysokých nebo nízkých koncentracích v oblastech tlakových bodů. Stimulováním nebo uklidňováním těchto bodů se SHIATSU snaží dosáhnout obnovení rovnováhy kvantity a kvality elektromagnetické energie rozváděné po meridiánech, z čehož má prospěch nejen tělo, ale také mysl, city a duch.

 

Komu může masáž SHIATSU pomoci?

 

Terapeuti tvrdí, že SHIATSU masáž může pomoci v celé řadě každodenních onemocnění, např. bolestech hlavy a při migréně, při bolestech zad a zubů. Pomáhá prý také při zažívacích obtížích, zácpě a průjmu. Rekonvalescentům i dalším pacientům vrací vitalitu a odolnost. Údajně je prospěšná také lidem, kterí trpí Nespavostím, Stresem, Napětím a Depresí. Lidem s chronickou ztuhlostí zvyšuje obecnou mobilitu a přispívá  k uvolnění kloubů a svalů. Příznivé  výsledky vykazuje tato léčba i u sportovních úrazů a poranění při jiné tělesné námaze.

cena masáže SHIATSU v solné jeskyni 90 minut

masérka: Iveta Hálová

objednávky:777 106 254

Masáž se provádí přes oděv na podložce na zemi. Na masáž je nutné se převléci do dlouhých volných kalhot, trička s dlouhým rukávem a tenkých ponožek. 
Doporučujeme minimálně 2 hodiny  před masáží nejíst.

 

Při provádění všech druhů masáží masérka pracuje s léčivou Reiki energií.

 

ceník | novinky | čokoládová masáž | masáž lávovými kameny | reflexní masáž | seated massage | baňkování | relaxační masáž | SHIATSU masáž v solné jeskyni | švédská masáž