Chemický peeling

Slovo "peeling" pochází z angličtiny a znamená olupování. Metoda peelingu není nijak nová,  používaly jej ženy k omlazení kůže již ve starověkém Egyptě . Peeling dělíme na mechanický a chemický.

Mechanický peeling - mechanické olupování kůže

ošetření pleti krémy s abrazivními přísadami( jemný písek, jemný solný písek, drcené madlové otruby ) v kombinaci s lehkou masáží, při níž dojde k mechanickému odloučení vrchní části rohové vrstvy pokožky. Další alternativa je použití přístrojů, mechanickým obrušováním ( diamantová dermabraze, jemná krystalová dermabraze, obrušování speciálními plastovými korunkami, mikropeel BDR, atd.) pleti dojde odstranění odumřelých a zrohovatělých buněk, stejně jako při použití krémy s abrasivy. Další možností mechanického peelingu je i využití ultrazvukové špachtle, která navíc pleť vyčístí i do hloubky. Pro dokonalé vyčištění pleti je ideální spojení obou forem peelingu, mechanického a chemického ( koncept BDR). Tuto vyjímečnou kombinaci nabízí jako součást komplexního ošetření pleti koncept Beauty Defect Repair.

Chemický peeling je vhodný na tyto indikace:

 • odstranění pigmentací ( pigmentové skvrny )
 • redukci vrásek
 • sjednocení a projasnění pleti
 • vyhlazení jizev po akné
 • omlazení a regenerace stárnoucí pleti
 • zmírnění rozšířených pórů
 • na velmi mastnou pleť
 • pleť narušenou sluncem

Co je to chemický peeling a k čemu slouží?

Chemický peeling je neinvazivní ošetření pokožky a zárověň rychlý a efektivní způsob omlazení pokožky ( obličeje, krku, dekoltu, zádau a hřbetu rukou). Směs hydroxydu se nanáší rovnoměrně štětcem a po několika minutách působení se neutralizuje a odstraní. Ošetření chemickým peelingem se obvykle opakuje 4-6 krát dle stavu pleti. Po ošetření bývá pokožka zarudlá a mohou se vytvořit malé stroupky. U citlivějších pletí může být aplikace chemického peelingu mírně bolestivá a pálivá, po cca 10-20min. se reakce zlidní, přesto je pokožka dále hodně citlivá. Do 14 dnů se pokožka začne jemně olupovat a tím je dokončen proces peelingu. V průběhu ošetřování chemickým peelingem je třeba se vyhnout sluníčku a současně je nutné používat ochranné krémy s vysokým UV faktorem.

Chemický peeling patří mezi ošetření s okamžitým efektem. Nejčastěji bývá používána jako hydroxyd kyselina glykolová ( přírodní látka z cukrové třtiny ) v různých koncentracích a délce působení. Dle toho dělíme chemické peelingy na:

 • povrchový peeling
 • středně hluboký peeling
 • hluboký peeling

V kterém ročním období chemický peeling použít?

nejvhodnější je chemický peeling aplikovat od podzimu do jara, ještě před silným jarním sluníčkem. To neplatí pro biologický kontrolovaný chemický peeling Re-action, který lze aplikovat i v létě.

 

Co po ošetření chemickým peelingem? 

 • po chemické peelingu doporučuje vhodný krém pro zklidnění
 • po ošetření 1-2 dní přetrvává zarudnutí kůže
 • nevystavujte pokožku po dobu 14 dní přímému slunci
 • při slunění použít opalovací krém s min. factorem 50

Chemický peelíng se používá  samostatně nebo jako součást komplexního omlazení s panoramatickým laserem a nebo  face-liftingem( např. Beauty Defect Repair ).

Biologický kontrolovaný chemický peeling - anti aging peeling

Omlazení obličeje kontrolovaným chemickým peelingem

Ošetření ultrazvukovou špachtlí Standart

Ošetření ultrazvukovou špachtlí LUX

 Ošetření biostimulačním panoramatickým laserem 

Omlazení konceptem Beauty Defect Repair

Omlazení kmenovými buňkami


Fotogalerie: Chemický peeling

/album/fotogalerie-chemicky-peeling/awa-bdr-2-png1/
/album/fotogalerie-chemicky-peeling/awa-bdr-produkty-jpg2/
/album/fotogalerie-chemicky-peeling/awa-re-action-deep-jpg/
/album/fotogalerie-chemicky-peeling/awa-re-action-natural-jpg/
/album/fotogalerie-chemicky-peeling/awa-re-turn-jpg/

—————