Akné

Vřídky a drobné jizvy způsobené akné se na tváři objevují obvykle v pubertě, v časa, kdy se mladí lidé nejvíce zajímají o svůj vzhled. Postižena může být také hruď, ramena a záda. Příčina akné není dokonale objasněna, svou roli však může hrát dědičnost společně s hormonálními změnami, hygienou i stravou.

Mastná látka ( zvaná kožní maz ), kterou vytvářejí tukové žlázy, působí jako přirozené kožní mazivo. Vzniká-li jí ale příliš, mohou se žlázy ucpat a zanítit a tvoří se pupínky a uhry. Někdy se ucpané žlázy infikují - hnis a kožní tuk se hromadí pod kůží a tvoří se větší zanícené pupínky a cysty, které po sobě zanechávají jizvy a důlky.

Kolísající hladiny hormonů v pubertě hrají, jak známo, při nástupu akné důležitou roli. Zvlášť hormon androgen, který se v pubertě tvoří ve velkém množství, ovlivňuje patrně množství uvolňovaného kožního tuku. Vážnost postižení se může měnit týden od týdne v závislosti na hormonální hladině. Ženy často zjišťují, že se stav horší těsně před začátkem menstruace. problém se obvykle upraví, když postižení dosáhnou dvaceti let.

A právě pomocí rejuvenace IPL, chemického peelingu, léčba akné Bauty Defect Repair, mezoterapie kmenovými buňkami nebo HSR můžeme tyto drobné jizvy po akné vyhladit a zjemnit u postižených míst.

                  KUP ošetření Akné biostimulačním laserem

                  Kup ošetření biomimetickými peptidy

                  Kup ošetření akné kmenovými buňkami

                  Kup výrobky na doplňkovou léčbu akné

                  Kup chemický peeling na léčbu akné

Více o biostimulačním laseru

              Laserová poradna